Baranowski J., Architektura pałacu w Dowspudzie Bloch Cz., Prace historyczno-wojskowe Ignacego Prądzyńskiego napisane przed Powstaniem Listopadowym Czapska A., Architekt Maciej Nowicki — autor Domu Turysty PTTK w Augustowie Dobroński A., Biblioteki w guberni łomżyńskiej Dobroński A., Walory wojakowt guberni łomżyńskiej pried I wojną światową Dzierżykraj-Rogalski T., W sprawie potrzeby bibliografii jacwieskiej ... Болей »
Antoniewicz J., Działalność Białostockiego Towarzystwa Naukowego w 1966 Czapska A., Zasady sytuowania założeń barokowych w miasteczkach podlaskich od połowy wieku XVII po wiek XVIII Godlewska D., Sesja popularnonaukowa poświęcona 70-leciu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży Grochowska I., Obchody 1 Maja 1939 r. w Białymstoku, w świetle zachowanych materiałów policyjnych Jaskanis J., Cmentarzysko kurh... Болей »
Wyróżnienie polskich naukowców w Szwecji Antoniuk A., Sesja poświęcona 110 Bocznicy Urodzin Michała Kajki połączona z otwarciem Muzeum Kajki Charzewski J. i Charzewska J., Ludność wyznania staroobrzędowego z powiatów augustowskiego i suwalskiego Chrząszczewski W., Udział Suwalskiej Brygady Kawalerii w polskiej kampanii obronnej w 1939 r. Czapska A., Rozwój przestrzenny i architektura Szczuczyna od XVII do XIX w. ... Болей »
Publikacje dotyczące archeologii, prahistorii historii, językoznawstwa Białostocczyzny i ziem z nią historycznie związanych Bielicka I., Związek zadrzewień z gospodarczym i kulturalnym rozwojem osadnictwa podlaskiego Bończak-Kucharczyk E., Rola zabytkowych założeń ogrodowych w krajobrazie historycznym i naturalnym Supraśla Cetera J., Pisanki z Prawosławnego Ośrodka Kultowego w Piatience Cetera J., Ściany plecione w b... Болей »
* Baranowski J., Walory historyczne i ekspozycyjne zabytków Tykocina * Bieńkowska K., Sprawozdanie z badań wczesnośredniowiecznego kurhanu na stan I w Jaworku Lisowie, woj. białostockie * Bieńkowska K., Sprawozdanie z badań wczesnośredniowiecznego kurhanu w Drohiczynie, woj. białostockie * Burek K., Inwentaryzacja kurhanów w Puszczy Białowieskiej * Burek K., Nowe materiały kultury łużyckiej z Mińczewa, woj. białostoc... Болей »
* Bartyś J., Geneza testamentu Karola Brzustowskiego * Barwijuk A., Konferencja popularnonaukowa w Olecku * Barwijuk A., Podstawowe problemy industrializacji na tle rozwoju gospodarczego regionu białostockiego do 1960 roku * Ciesielski Zygmunt, Kilka informacji o założeniach i działalności Spółdzielczego Zrzeszenia Chałupników i Wytwórców Ludowych w Białymstoku * Dzierżykray-Rogalski T., Badania demograficzne Filipon... Болей »
* Publikacje archeologiczne, historyczne oraz etnograficzne dotyczące Podlasia i Suwalszczyzny * Antoniewicz J., Działalność Białostockiego Towarzystwa Naukowego w 1965 r. * Bergman A., Komuniatyczna Partia Zachodniej Białorusi w latach 1924-1928 * Czeczuga B., Kossacka W., Szczątki roślinne z osady jaćwieskiej (II—VI w.n.e.) z miejscowości Osinki, pow. Suwałki * Górska I., Dwa kurhany ciałopalne z miejscowości Osiow... Болей »
Ten numer, podobnie jak poprzednie, jest efektem ciężkiej pracy grupy ludzi, dlatego na koniec chcę podziękować wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom prywatnym zaangażowanym w prace nad Rocznikiem. Przede wszystkim podziękowania kieruję do Kancelarii Senatu RP za wsparcie finansowe tego numeru. Dziękuję Współwydawcy ZS Polska Macierz Szkolna, kolegom z redakcji, autorom i wszystkim, którzy przyczynili się do wydania tego numeru n... Болей »
Oddajemy w Wasze ręce trzeci numer naszego pisma, tym razem datowany na 2011 rok. Niestety problemy finansowe spowodowały, że nie udało się nam wydać Roczników 2009 i 2010. Z powodu problemów z finansowaniem pojawił się też współwydawca Stowarzyszenie DIALOG KULTUR, mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna, a kolejne numery będą się ukazywały tak jak powinny - z częstotliwością raz na rok. Mamy też powody do zadowolenia i satysf... Болей »
Udało się! Po dwóch latach oddajemy w Wasze ręce drugi numer Rocznika Grodzieńskiego. Cieszy nas, że Nasze Czasopismo zostało przez Was bardzo dobrze przyjęte. Cieszy nas też, że Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie doceniła nasz wysiłek i sfinansowała wydanie tego numeru Rocznika. Za jeden z największych sukcesów uważam jednak to, że udało nam się pozyskać do współpracy autorów z różnych środowisk zarówno z Polski jak i Białorusi. Udało... Болей »