Беларускія гісторыкі на Kamunikat.org

Androsiuk Michał, Krzyżyk

Krzyżyk

Androsiuk Michał

Месца выхаду: Białystok

Дата выхаду: 2015

Выдавец: Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Białoruś

Выдавецкая сэрыя: Biblioteka Białoruskiego Radia Racja

Памеры: 136 s.

ISBN: 978-83-930408-6-5

Катэгорыя: Мастацкая літаратура

Copyright © 2015 by Michał Androsiuk, Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Białoruś

Кнігазбор: KAMUNIKAT — гэты сайт (электронны варыянт); MiOKB — бібліятэка Музея і асяродка беларускай культуры ў Гайнаўцы, ul. 3 Maja 42, Hajnówka (папяровы асобнік); прыватны кнігазбор у Беластоку (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: MiOKB — [11171]

Michał Androsiuk zabiera nas w podróż do tajemniczego świata wsi położonej na skraju puszczańskich lasów. Życie tu toczy się między cerkwią a barem “Caprio”. Mistycyzm, zakorzeniony w wielowiekowej tradycji, miesza się ze współczesnym egzystencjalizmem mówiącym: "Z betonu powstałeś, w gruz się obrócisz”. W życie wsi wkracza polityka, która nie jest tu sprawą tylko czczych obietnic społeczno-gospodarczych, ale też miłości, a ta z kolei, żeby się spełnić musi przekraczać kolejne granice. Nie tylko między krajami, ale też między życiem a śmiercią. (www.bialorus.pl)

Беларускія аўтары: Androsiuk Michał

Каталёг: Kamunikat.org | MiOKB | Прыватны кнігазбор

Глядзець/ спампаваць гэты разьдзел/ артыкул... Размова з аўтарам кнігі Міхалам Андрасюком (Polskie Radio Białystok, Пад знакам Пагоні, 03.08.2015, гутарыў Яраслаў Іванюк)    play

Варта пазнаёміцца:

Androsiuk Michał, Pełnia

Pełnia

Androsiuk Michał

Michał Androsiuk, autor cenionych utworów prozatorskich: zbiorów opowiadań i powieści, pisze w języku białoruskim i polskim. Mieszka w Hajnówce i w Wojnówce (wieś tuż pod polsko-białoruską granicy). Wydał opowiadania „Miascowa grawitacja" (2004), „Firma” (2006), powieści „Biały koń" (2006), „Wagon drugiej klasy" (2010), „Krzyżyk" (2015). W 2019 roku w konkursie na najlepszy książkę wydaną w języku białoruskim został jednym z laureatów n... Болей »


Androsiuk Michał, Biały koń

Biały koń

Androsiuk Michał

Są książki, które opowieść chwytają ostro i natychmiast, jak chwyta się za rogi przysłowiowego byka. Strategia pisarska Michała Androsiuka w "Białym koniu" jest inna. Autor w pierwszych rozdziałach cierpliwie wznosi perfekcyjny fundament, na którym w dalszej części ustawia fascynujący swoim pięknem i bogactwem pałac, świadectwo swojej unikalnej wyobraźni. (ww.bialorus.pl) Болей »


pdf
Androsiuk Michał, Wagon drugiej klasy

Wagon drugiej klasy

Androsiuk Michał

Olśniewająca, znakomita, mistrzowska, najbardziej poetycka wśród poetyckich; przywracająca wiarę w powieść współczesną pisaną po polsku. Określenia te są właściwe dla oceny powieści Michała Androsiuka, jednak w rozmowie o niej lepiej ich uniknąć. Dziś stały się banalne. Salony księgarskie zapełniają niemal wyłącznie książki reklamowane jako „mistrzowskie", „zapierające oddech w piersiach", „genialne". Porównywanie do nich powieści Micha... Болей »