Беларускія гісторыкі на Kamunikat.org

Kaczmarski Marcin, Azjatyczka alternatywa, czerwiec 2008

Azjatyczka alternatywa?

Rosyjskie perspektywy uczynienia z Azji alternatywy dla stosunków z Zachodem

Kaczmarski Marcin

Месца выхаду: Warszawa

Дата выхаду: 2008-06

Выдавец: Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia

Выдавецкая сэрыя: Punkt Widzenia / Policy briefs

Памеры: 56 s.

ISBN: 978-83-925190-5-8

Катэгорыя: Палітыка

Copyright © 2008 by Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia

Кнігазбор: EEDC — бібліятэка Усходнеэўрапейскага дэмакратычнага цэнтру, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: EEDC — [3018]

Ośrodek Studiów Wschodnich monitoruje oraz analizuje polityczną, ekonomiczną i społeczną sytuację w państwach Europy Środkowej i Wschodniej, w Rosji, na Bałkanach oraz na Kaukazie i w Azji Centralnej. Głównymi tematami badawczymi OSW są: sytuacja wewnętrzna i stabilność krajów obszaru zainteresowań OSW, system władzy, relacje pomiędzy poszczególnymi ośrodkami politycznymi, polityka zagraniczna, problematyka związana z rozszerzeniem NATO i UE, aspiracje integracyjne państw obszaru ze strukturami zachodnimi, bezpieczeństwo energetyczne, istniejące i potencjalne konflikty oraz inne czynniki związane z problemami bezpieczeństwa. OSW powstał w 1990 roku i jest finansowany z budżetu państwa. Wśród głównych rządowych partnerów Ośrodka w Polsce znajduje się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Kancelaria Prezydenta, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Gospodarki. Poza instytucjami państwowymi Ośrodek współpracuje z polskimi i zagranicznymi ośrodkami analitycznymi i naukowymi.

Выдаўцы і выдавецтвы: Ośrodek Studiów Wschodnich

Каталёг: EEDC

Толькі ў бібліятэцы Усходнеэўрапейскага дэмакратычнага цэнтру (папяровы асобнік)

Варта пазнаёміцца:

Kaczmarski Marcin, Prace Ośrodka Studiów Wschodnich, 33

Prace Ośrodka Studiów Wschodnich

Rosyjski rewizjonizm wobec Zachodu

33

Tezy: 1. Rosyjska polityka zagraniczna na przełomie lat 2006-2007 weszła w fazę rewizjonizmu. Cechą wyróżniającą tego etapu jest przede wszystkim dążenie Moskwy do radykalnej przebudowy dotychczasowego modelu relacji z Zachodem, ukształtowanego po zakończeniu zimnej wojny (wcześniej Rosja chciała reformy tego systemu, uwzględniającego jej rolę). 2. Źródeł rosyjskiego rewizjonizmu należy dopatrywać w pierwszym rzędzie w czynnikach subiek... Болей »