Быкаў Васіль

Памятаем...

Гэты дзень у гісторыі запісаўся тым, што ў 1924 годзе на сьвет зьявіўся Талент – Васіль Быкаў. Па Таленце заўсёды застаецца памяць, якую нам наканавана захаваць.

Хадарэнка Ірына

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Ірына Хадарэнка.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Haradockija nawiny, 9 (313) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

9 (313) 2023

Месца выхаду: Gródek

Дата выхаду: 2023-09

Рэдактар: Sulżyk Dorota

Кнігазбор: KAMUNIKAT — гэты сайт (электронны варыянт)

Крыніца: http://gckgrodek.pl

Działo się w naszej gminie przez całe lato. Oj działo! Nasz ostatni numer ukazał się na początku lipca i od tego czasu uzbierało się tyle tekstów, że ramy naszej gazety nie były ich w stanie pomieścić. Lato sprzyja plenerowej aktywności i wydarzeniom. Siabrouskaja Biasieda, zabawa na Hannę w Królowym Moście, dożynki w Mieleszkach, zabawa w Waliłach, w Skroblakach, w Zubrach, Tutaka, Lato w teatrze, pożegnanie wakacji w GCK… Na okładce dożynkowy korowód w Mieleszkach. Prowadzony przez dożynkowych starostów od świetlicy do wiejskich krzyży był chyba najbardziej atrakcyjnym momentem imprezy. Kolorowy, rozśpiewany, tłumny. Wszyscy przyznawali, że takiego wydarzenia jeszcze w Mieleszkach nie było. - Bardzo się cieszymy, że możemy być w nowych miejscach, bo właśnie o to nam chodzi, by pojawiać się tam, gdzie jeszcze nie graliśmy koncertów. Współpraca z naszymi mieszkańcami to czysta przyjemność.- podkreślała dyrektorka GCK Magda Łotysz. Lipiec przyniósł nowe prace Arkadiusza Andrejkowa - drewnal w Zubrach i mural na przystanku w Gródku. Mamy już w naszej gminie naprawdę pokaźny szlak prac artysty z Sanoka.

Каталёг: Kamunikat.org

Пэрыёдыка: Haradockija nawiny

Глядзець/ спампаваць гэты разьдзел/ артыкул... Увесь нумар у адным файле

Варта пазнаёміцца:

pdf
Haradockija nawiny, 2 (317) 2024

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

2 (317) 2024

Piec kaflowy i leżajka to niewątpliwie serce kuchni, a może i całego domu. W taką zimę jak ta ich szczęśliwi posiadacze, których nie brakuje w naszej gminie, szczególnie doceniają ciepło „pieczki”. Na facebookowym profilu gazety zamieściłam zdjęcia trzech pieców sfotografowanych jakiś czas temu podczas redakcyjnej reporterskiej pracy w Pieszczanikach, Słuczance i Zubrach. Na okładce oglądacie pieczkę Jurka Cyunczyka z Zubrów. W poście... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 12-1 (316) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

12-1 (316) 2023

W naszych Wiadomościach Gródeckich każdy rok żegnamy i witamy nowym kalendarzem. To już dziewiąty lokalny gródecki kalendarz, który przygotowujemy razem z Radkiem. Mamy nadzieję, że z radością wieszacie go w swoich domach, patrzycie na zdjęcia, które są nam bliskie (tym razem z różnych miejscowości – Gródka, Zarzeczan, Podozieran, Świsłoczan, Mieleszek, Skroblak, Zubrów, Zubek, Radunina). Na okładce uczestnicy grudniowego Turnieju Piłka... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 11 (315) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

11 (315) 2023

Nasze okładki bardzo często nawiązują do opisywanych wydarzeń w WG-HN. Grupka uczniów, którą widzicie, wykonuje jedną z piosenek podczas październikowego jubileuszu 15-lecia istnienia szkoły w Załukach. I chociaż szkoła w tej miejscowości istnieje od niemal 60 lat, to właśnie 15 lat temu społeczność Załuk podjęła decyzję o ratowaniu placówki i utworzeniu niepublicznej szkoły. Rok, który niedługo się skończy jest poświęcony profesorowi... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 10 (314) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

10 (314) 2023

Czy rozpoznajecie, która droga otulona jesiennymi kolorami znalazła się na okładce? Jeździcie, jeździliście? Takie pytanko na dobry początek. Byłam na wywiadzie z niezwykłym człowiekiem. Jurek Tarasewicz ze Słuczanki nie tylko jeździ rowerem, ale zdobywa też na nim szczyty gór w Polsce. W sierpniu wspiął się na Rysy, których brakowało mu do zdobycia „Korony Gór Polski”. Bardzo wytrwały, zdecydowany i jednocześnie niezwykle skromny. Ju... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 7-8 (312) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

7-8 (312) 2023

Byłam chyba w V lub VI klasie podstawówki jak pojechaliśmy wszyscy na odsłonięcie pomnika w Popówce. Pamiętam biel pomnika, który na tamte czasy robił ogromne wrażenie – swoją wielkością i sugestywnością. Smukła kobieta trzymająca zsuwające się z ramion ciało dziecka. To chyba wtedy po raz pierwszy usłyszałam historię dziewczynki Lizy, która jako jedyna uratowała się z całej tragedii, zdążyła uciec, ukrywając się na polu w zbożu. Zg... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 6 (311) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

6 (311) 2023

Nasza szkoła w Gródku skończyła 100 lat. Na okładce dzieci śpiewają hymn szkoły, który został napisany i skomponowany specjalnie na tę okazję. Uroczysty jubileusz przywoływał na pewno wiele wspomnień u niejednego absolwenta. Ustawiona w holu szkoły stara zielona ławka podczas majowego wydarzenia przypomniała mi moje szkolne czasy w najmłodszych klasach i moją ukochaną wychowawczynię – panią Nadzieję Baranowską, którą ciepło wspominają... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 5 (310) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

5 (310) 2023

Gmina Grodek otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Budowa ogólnodostępnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej przy Gminnym Centrum Kultury w Gródku”. W ramach zadania na placu za domem kultury powstanie „Strefa Relaksu GCK”, która będzie służyć mieszkańcom oraz turystom. Zamontowane zostaną m.in.: leżaki miejskie, stół do ping-ponga, gra piłkarzyki, ławki na widowni i przy ognisku. Będą również donice z kwiatami oraz k... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 4 (309) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

4 (309) 2023

Co pewien czas na łamy naszej gazety wraca temat lokalnych nazw w gminie Gródek. Kilka miesięcy temu wspominaliśmy o tablicach w Zubrach, tym razem bierze je na swój warsztat pani Wiera Tarasewicz, która we wstępie swojego artykułu pisze: „Tak, jak w wielu innych miejscowościach, tak i w Gródku, od dawien dawna mieszkańcy w celu ułatwienia komunikacji, wymyślili sobie nazwy wyróżnionych miejsc – nigdzie więcej nie spotykane. Młode pok... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 3 (308) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

3 (308) 2023

Kto był na jubileuszu Chutara? Kto słuchał koncertu, podrygiwał nóżką i śpiewał razem z kapelą „Biełarusaczku”? Kto był, ten dostał w prezencie świeżo wydaną płytę „Z narodnaj krynicy” i teraz codziennie przy porannej lub popołudniowej kawie może sobie ponucić kawałki razem z kapelą. A słowa wielu piosenek drukowaliśmy jakiś czas temu w kilku numerach naszej gazety. Swoją drogą, jak Janek Karpowicz huknie: „Jak cudouna żonku mieeeci…”, ... Болей »


pdf
Haradockija nawiny, 2 (307) 2023

Haradockija nawiny

Gazeta o Ziemi Gródeckiej i jej Mieszkańcach

2 (307) 2023

Szaro, smutno, sennie, dni słoneczne w styczniu do policzenia na jednej, no może na dwóch rękach. Wszyscy dookoła narzekają na brak energii, a na wiosnę jeszcze trochę musimy poczekać. No, pogoda do kitu. A więc póki, co, suplementujemy witaminę D i dobre, optymistyczne treści w tekstach lutowego numeru WG-HN. 31 finał WOŚP w naszej gminie to najjaśniejszy promyk słońca ostatnich tygodni i miesięcy. Szefowa sztabu Magda Łotysz przyp... Болей »