Naumczuk Anna, Mironowicz Eugeniusz, Kazanecki Paweł, Gromadzki Grzegorz - opracowanie, Zapomniany sąsiad - Białoruś w kontekście rozszerzenia UE na Wschód, 4

Zapomniany sąsiad - Białoruś w kontekście rozszerzenia UE na Wschód

Raporty

Naumczuk Anna, Mironowicz Eugeniusz, Kazanecki Paweł, Gromadzki Grzegorz - opracowanie

Сааўтар: Komorowska Agnieszka, Boratyński Jakub

Месца выхаду: Warszawa

Дата выхаду: 2001

Рэдактар: Morawska Katarzyna, Zieliński Adam

Выдавец: Fundacja im. Stefana Batorego, Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne - IDEE

Выдавецкая сэрыя: O przyszłości Europy

Памеры: 14 s.

ISSN: 1641-9952

Катэгорыя: Палітыка

Кнігазбор: EEDC — бібліятэка Усходнеэўрапейскага дэмакратычнага цэнтру, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: EEDC — [2667]

Сыгнатура: XV.3.Opr

Niniejszy raport to czwarte z serii planowanych opracowań, które prezentować będą głos polskich środowisk pozarządowych na temat ważnych, z punktu widzenia integracji europejskiej, zagadnień międzynarodowych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja im. Stefana Batorego. Do współpracy nad kolejnymi raportami zapraszamy różne organizacje pozarządowe. Tekst, który mamy przyjemność Państwu zaprezentować, powstał we współpracy z Wschodnioeuropejskim Centrum Demokratycznym - IDEE. W pracy nad raportem uczestniczyli także niezależni eksperci. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego opracowania, serdecznie dziękujemy za życzliwą pomoc i cenne uwagi. Korzystając z formuły krótkich raportów („policy papers"), pragniemy w komunikatywny dla zachodniego odbiorcy sposób, mówić o sprawach ważnych dla przyszłości Europy, a także przyczynić się do pobudzenia dyskusji na ten temat w Polsce. Nie chcemy ograniczać się do prezentacji polskiego punktu widzenia i polskich interesów. Zależy nam na tym, aby nasze propozycje uwzględniały perspektywę ogólnoeuropejską i stanowiły rzeczywisty wkład do debaty nad tym, jaka powinna być polityka zewnętrzna Unii Europejskiej. (Wstęp, fragment)

Беларускія аўтары: Mironowicz Eugeniusz

Каталёг: EEDC

Толькі ў бібліятэцы Усходнеэўрапейскага дэмакратычнага цэнтру (папяровы асобнік)