Жыбуль Віктар

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Віктар Жыбуль.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Праневіч Генадзь

Памятаем...

Гэты дзень у гісторыі запісаўся тым, што ў 1960 годзе на сьвет зьявіўся Талент – Генадзь Праневіч. Па Таленце заўсёды застаецца памяць, якую нам наканавана захаваць.

Kondratiuk Michał, Nazwy miejscowe południowo-wschodniej Białostocczyzny

Nazwy miejscowe południowo-wschodniej Białostocczyzny

Kondratiuk Michał

Месца выхаду: Wrocław

Дата выхаду: 1974

Рэдактар: Obrębska-Jabłońska Antonina

Выдавец: Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Выдавецкая сэрыя: Monografie slawistyczne

Катэгорыя: Этнаграфія; Гісторыя; Культура

Кнігазбор: BTH — бібліятэка Беларускага Гістарычнага Таварыства, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: BTH — [4175]

W pracy niniejszej omówione zostaną nazwy osiedli zamieszkanych, a więc miast, miasteczek, wsi, przysiółków, osad leśnych, niektórych kolonii oraz tych części dzisiejszych miast i wsi, które w źródłach historycznych występowały jako samoistne miejscowości pod własnymi nazwami. Konfrontując nazwy uwzględnione w pracy ze współczesnym urzędowym spisem miejscowości i mapą tego terenu możemy wyróżnić: a) miejscowości istniejące, zidentyfikowane i zlokalizowane; b) miejscowości figurujące w aktualnych spisach urzędowych i oznaczone na mapach, ale administracyjnie włączone do innych (np. dawne wsie Górna i Dolna włączone do miasta Hajnówki)... (Wstęp, fragment)

Каталёг: BTH

Толькі ў бібліятэцы Беларускага Гістарычнага Таварыства (папяровы асобнік)

Варта пазнаёміцца:

Kondratiuk Michał, Urzędowe i gwarowe nazwy miejscowości Białostocczyzny

Urzędowe i gwarowe nazwy miejscowości Białost...

Kondratiuk Michał

Prof. zw. dr hab. Michał Kondratiuk wykładowca Uniwersytetu w Białymstoku od roku 1985, wcześniej od 1962 r. pracownik naukowy Instytutu Słowianoznawstwa PAN w Warszawie. Zajmuje się językoznawstwem słowiańskim i bałtyckim, bada gwary wschodniosłowiańskie i polskie oraz onomastykę na pograniczu polsko-białorusko-ukraińskim i słowiańsko-bałtyckim w północno-wschodniej Polsce i na Białorusi. W Warszawie kierował Pracownią Filologii Białor... Болей »


Kondratiuk Michał, Bibliografia onomastyki wschodniosłowiańskiej do roku 1965 włącznie

Bibliografia onomastyki wschodniosłowiańskiej...

Восточнославянская ономастика. Библиографический указатель литературы по 1965 год включительно

Kondratiuk Michał

Michał Kondratiuk urodził się 6 marca 1934 roku we wsi Dubiny koło Hajnówki. Po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Białymstoku, zwolniony za dobre wyniki w nauce z obowiązującego nakazu pracy, podjął studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Filologię rosyjską ukończył w roku 1958, białoruską w 1961, znajdując się w gronie pierwszych absolwentów tego kierunku w Polsce. Болей »