Быкаў Васіль

Памятаем...

Гэты дзень у гісторыі запісаўся тым, што ў 1924 годзе на сьвет зьявіўся Талент – Васіль Быкаў. Па Таленце заўсёды застаецца памяць, якую нам наканавана захаваць.

Хадарэнка Ірына

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Ірына Хадарэнка.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Studia i szkice z dziejów najnowszych

Studia i szkice z dziejów najnowszych

Zbiór prac

Том: XXIV

Месца выхаду: Warszawa

Дата выхаду: 1989

Рэдактар: Tanty Mieczysław

Выдавец: Centralny Ośrodek Metodyczny Studiów Nauk Politycznych

Выдавецкая сэрыя: Prace Sekcji Historii Politycznej Polski Odrodzonej

Памеры: 238 s.

Кнігазбор: BTH — бібліятэка Беларускага Гістарычнага Таварыства, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: BTH — [1740.]

Kolejny tom "Studiów i szkiców z dziejów najnowszych", wydany staraniem Sekcji Historii Politycznej Polski Odrodzonej COM SNP, jest adresowany, podobnie jak i poprzednie, do prowadzących ze studentami zajęcia z historii na kierunkach niehistorycznych w szkołach wyższych. Jego celem jest poszerzenie tego zakresu wiedzy, który nie znajduje odbicia w licznych monografiach, a stanowi obszar zainteresowań młodzieży studenckiej. Pragnie ona bowiem poznawać mniej znane, lub zapomniane wydarzenia z dziejów ojczystych, a dotyczy to przede wszystkim czasów najnowszych, które ogarniają wiele miejsc słabiej lub całkiem nie zbadanych. (Od redaktora, fragment)

Каталёг: BTH

Пэрыёдыка: Studia i szkice z dziejów najnowszych

Толькі ў бібліятэцы Беларускага Гістарычнага Таварыства (папяровы асобнік)

Варта пазнаёміцца:

Studia i szkice z dziejów najnowszych

Studia i szkice z dziejów najnowszych

Zbiór prac

Dzieje najnowsze Polski budzą wciąż żywe zainteresowanie ze względu na swoje powiązanie ze współczesnością. Wiele z nich jednak zostaje jakby w mroku, gdyż nie wszystkie zostały do końca wyjaśnione i zbadane. A jeśli nawet badania były podejmowane, to z reguły ten dorobek bywa rozproszony i tym samym utrudniony jest dostęp do niego dla szerszego kręgu czytelników/ Dostrzeganie jego interesu i potrzeb to wzgląd podstawowy, którym kierowa... Болей »