Копа Сцяпан

Stefan Kopa – urodził się w 1945 w Malinnikach. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego z BJN w Bielsku Podlaskim i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Muzyk, folklorysta, animator kultury, nauczyciel, popularyzator kultury muzycznej wśród podlaskich Białorusinów. Autor muzycznej monografii gminy Orla.

 

Копа Сцяпан :: Выданьні

pdf
Копа Сцяпан - укл., БЕЛАРУСКІЯ ПЕСНІ ГАРАДОЦКАЙ ЗЯМЛІ

БЕЛАРУСКІЯ ПЕСНІ ГАРАДОЦКАЙ ЗЯМЛІ = PIEŚNI BIAŁORUSK...

Копа Сцяпан - укл.

Gmina Gródek jest największą obszarowo w powiecie białostockim. Zajmuje 430,6 km2. Graniczy: od północy z gminami: Szudziałowo i Krynki, od wschodu – z Białorusią, od południa – z gminą Michałowo, od zachodu – z gminami Zabłudów i Supraśl. W skład tej gminy wchodzi 55 miejscowości wiejskich, z czego 36 ma status sołectwa. Obecnie (2011 r.) gmina liczy około 5700 mieszkańców. Болей »


Kopa Stefan/zebrał i opracował, Pieśni Ziemi Bielskiej

Pieśni Ziemi Bielskiej

Gmina Orla

Kopa Stefan/zebrał i opracował

W miejscowościach południowo-wschodniej Białostocczyzny, które zamieszkuje głównie ludność narodowości białoruskiej, w zatrważającym tempie postępuje polonizacja, a tym samym wykorzenianie z własnej kultury. Prowadzi to do zatracania tutejszej mowy - gwary, którą posługuje się jeszcze starsze pokolenie mieszkańców. Odchodząc w wieczność, pozostawi po sobie przestrzeń, której nikt już nie będzie w stanie wypełnić. Nie dotyczy to tylko mo... Болей »