Быкаў Васіль

Памятаем...

Гэты дзень у гісторыі запісаўся тым, што ў 1924 годзе на сьвет зьявіўся Талент – Васіль Быкаў. Па Таленце заўсёды застаецца памяць, якую нам наканавана захаваць.

Хадарэнка Ірына

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Ірына Хадарэнка.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Konfrontacje / Confrontations: Leon Tarasewicz - Galeria EL

Konfrontacje / Confrontations: Leon Tarasewicz - Galeria EL

Месца выхаду: Elbląg

Дата выхаду: 2016

Выдавец: Centrum Sztuki Galeria EL

ISBN: 978-83-92721-8-5

Катэгорыя: Культура

Copyright © 2016 by Centrum Sztuki Galeria EL

Кнігазбор: прыватны кнігазбор у Беластоку (папяровы асобнік)

Niezależnie od tego, ile udałoby mi się napisać o Leonie Tarasewiczu i jego pomyśle na Galerię EL - i tak będzie za mało. Stąd też decyzja, by z perspektywy kuratora skupić się na przedstawieniu kwestii czysto technicznych i montażowych z jedenastu dni, kiedy postępowały prace nad wystawą. Przy tej okazji mam nadzieję, udało się zarysowanie tzw. komponentu ludzkiego - aspektów wpisanych w realizację dedykowanej Galerii EL instalacji Tarasewicza. Odniosę się do różnorodnych czynników towarzyszących jej powstawaniu, jak np. kształtowanie przez artystę określonych relacji z ekipą, sposób i klimat pracy, czy też kondycja - m.in. humor, nastrój - artysty. Poniżej, w luźnej, niepretendującej do tekstu krytycznego formie, swego rodzaju „roboczy dziennik”, obrazujący „funkcjonowanie” Leona Tarasewicza z punktu widzenia kuratora/obserwatora, równie absorbujące jak to, co staje się w finale podziwianym dziełem sztuki jego autorstwa. (Wstęp, Karina Dzieweczyńska)

Толькі ў бібліятэцы прыватнай асобы ў Беластоку (папяровы асобнік)