Месца выхаду: Grodno
Дата выхаду: 2007
Рэдактар: Szewczak Wojciech
Выдавец: Polska Macierz Szkolna
Памеры: 196 s.
ISBN: 978-83-89959-01-0
Кнігазбор: BTH — бібліятэка Беларускага Гістарычнага Таварыства, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік)
Інвэнтарныя нумары: BTH — [3534]
W grudniu 2006 roku przyszedł mi do głowy pomysł tworzenia pisma poświęconego Ziemi Grodzieńskiej. Pomysł bardzo spodobał się Zarządowi ZS PMS z prezesem Stanisławem Sienkiewiczem i Teresą Kryszyń oraz dziekanowi Wydziału Historii Uniwersytetu Grodzieńskiego dr Edmundowi Jarmusikowi. Pomysł okazał się też na tyle dobry, że finansowo wsparła nas Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie. Kiedy tworzyliśmy ten pierwszy numer Rocznika chcieliśmy poruszać w nim tematy, które łączą a nie dzielą Polaków i Białorusinów. Chcieliśmy, aby polski czytelnik mógł zapoznać się z białoruską wizją historii tych ziem a Białorusin poznał historię Grodzieńszczyzny widzianą oczyma Polaków. Nie znaczy to, że chcemy uciekać od tematów trudnych, które również będą pojawiać się na łamach naszego pisma. Uważamy jednak, że w historii tej ziemi jest zdecydowanie więcej tematów które łączą, niż tych które dzielą Białorusinów i Polaków. (Redaktor Naczelny Rocznika Grodzieńskiego Wojciech Szewczak)
Каталёг: BTH
Пэрыёдыка: Rocznik Grodzieński
Ten numer, podobnie jak poprzednie, jest efektem ciężkiej pracy grupy ludzi, dlatego na koniec chcę podziękować wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom prywatnym zaangażowanym w prace nad Rocznikiem. Przede wszystkim podziękowania kieruję do Kancelarii Senatu RP za wsparcie finansowe tego numeru. Dziękuję Współwydawcy ZS Polska Macierz Szkolna, kolegom z redakcji, autorom i wszystkim, którzy przyczynili się do wydania tego numeru n... Болей »
Oddajemy w Wasze ręce trzeci numer naszego pisma, tym razem datowany na 2011 rok. Niestety problemy finansowe spowodowały, że nie udało się nam wydać Roczników 2009 i 2010. Z powodu problemów z finansowaniem pojawił się też współwydawca Stowarzyszenie DIALOG KULTUR, mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna, a kolejne numery będą się ukazywały tak jak powinny - z częstotliwością raz na rok. Mamy też powody do zadowolenia i satysf... Болей »
Udało się! Po dwóch latach oddajemy w Wasze ręce drugi numer Rocznika Grodzieńskiego. Cieszy nas, że Nasze Czasopismo zostało przez Was bardzo dobrze przyjęte. Cieszy nas też, że Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie doceniła nasz wysiłek i sfinansowała wydanie tego numeru Rocznika. Za jeden z największych sukcesów uważam jednak to, że udało nam się pozyskać do współpracy autorów z różnych środowisk zarówno z Polski jak i Białorusi. Udało... Болей »