Chadanowicz Andrej, Święta Nowego Rocku

Święta Nowego Rocku

Chadanowicz Andrej

Загаловак на мове арыгіналу: Калядны рэп

Месца выхаду: Wrocław

Дата выхаду: 2006

Рэдактар: Kondek Agnieszka

Мастацкі рэдактар: Stanielewicz Marek

Выдавец: Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Выдавецкая сэрыя: Biblioteka Białoruska

Памеры: 124 s.

ISBN: 83-89185-09-1

Катэгорыя: Мастацкая літаратура; Пераклады

Copyright © 2006 by Andrej Chadanowicz, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Кнігазбор: KAMUNIKAT — гэты сайт (электронны варыянт); BTH — бібліятэка Беларускага Гістарычнага Таварыства, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік); EEDC — бібліятэка Усходнеэўрапейскага дэмакратычнага цэнтру, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік); прыватны кнігазбор у Беластоку (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: BTH — [3439]; EEDC — [209]

Na ogół życie dyktuje taką kolejność rzeczy: czytam wiersz, albo tom wierszy i zastanawiam się - jeśli sprawa nie dotyczy duchów umarłych - kim jest autor? Czy w ogóle chciałbym go poznać, ujrzeć, porozmawiać o poezji, seksie, podróżach, polityce, piłce nożnej, czy ja wiem jeszcze - no tak, co sądzi o stałej Plancka, czyli rozmiarach filigranowej kulki materii przed Wielkim Wybuchem? Tym razem jednak los spłatał mi figla: pewnego razu poznałem Andreja Chadanowicza jako Andreja Chadanowicza właśnie: siedzieliśmy popijając piwo, rozmawialiśmy o tym i owym, ale nic o twórczości gościa z Białorusi nie wiedziałem - ba - nie zdawałem sobie nawet sprawy, że siedzę sobie i właśnie gadam z jednym z najwybitniejszych poetów młodej generacji naszych wschodnich sąsiadów. (Paweł Huelle)

Беларускія аўтары: Chadanowicz Andrej

Выдаўцы і выдавецтвы: Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

Каталёг: Kamunikat.org | BTH | EEDC | Прыватны кнігазбор

Глядзець/ спампаваць гэты разьдзел/ артыкул... Уся кніга ў адным файле

Варта пазнаёміцца:

Chadanowicz Andrej, Zabawy fantomowe

Zabawy fantomowe

Фантомныя радасьці

Chadanowicz Andrej

Andreja Chadanowicza przedstawiać w Polsce, a zwłaszcza w Krakowie nie trzeba. Urodzony w 1973 roku, absolwent i pracownik naukowy Uniwersytetu Białoruskiego w Mińsku (romanista z wykształcenia), przez wiele lat nauczyciel słynnego białoruskiego Liceum, jako autor 10 własnych tomów wierszy od dawna uznawany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych poetów białoruskich, a zarazem – co dla nas, Polaków, istotne – tłumaczy poezji o... Болей »