Гніламёдаў Уладзімір

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Уладзімір Гніламёдаў.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Шаравар Мікалай

Сёньня Дзень народзінаў адзначае Мікалай Шаравар.

Беларуская Інтэрнэт-Бібліятэка Kamunikat.org зычыць здароўя – перадусім; добрага настрою – не толькі ў гэты дзень; цёплага сонейка ў кожную пару году, дабрыні і разуменьня блізкіх, творчых палётаў і зьдзяйсьненьня мараў.

Beszta-Borowski Eugeniusz, ks., Dzieje parafii katolickiej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim

Dzieje parafii katolickiej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim

Beszta-Borowski Eugeniusz, ks.

Месца выхаду: Drohiczyn

Дата выхаду: 2012

Рэдактар: Składanowski Marcin, ks.

Выдавец: Drohiczyńskie Towarzystwo Naukowe, Kuria Diecezjalna w Drohiczynie

Выдавецкая сэрыя: Biblioteka Drohiczyńska, tom X

Памеры: 504 s.; il.

ISBN: 978-83-7257-537-1

Катэгорыя: Гісторыя; Рэлігія

Copyright © 2012 by Biblioteka Drohiczyńska

Кнігазбор: BTH — бібліятэка Беларускага Гістарычнага Таварыства, ul. Proletariacka 11, Białystok (папяровы асобнік)

Інвэнтарныя нумары: BTH — [3040]

Otrzymujemy nową pozycję o historii parai rzymskokatolickiej w Bielsku Podlaskim w Diecezji Drohiczyńskiej. Ale ciekawa rzecz, choć została ona napisana wyjątkowo starannie, to jakby w światłocieniu miasta. Była ona przez parę lat jedyną parafią, jest więc rzeczą zrozumiałą ta swoista identyfikacja. Jest to także jej atut, gdyż osadzona w rzeczywistości miasta i Podlasia, to także należy dodać, pozwala nam poznawać ją, przypatrywać się jej w bardzo szerokim ujęciu. Bielsk Podlaski na swoim terytorium ma także lekkie wzniesienia, ale rozrastając się coraz bardziej, jakby utożsamił się z całą okolicą, wtapiając się w tę podlaską równinę swoją architekturą, przedsiębiorczością i religijnością, od tejże równiny wziął swoje imię, gdyż słowo „Bielsk” pochodzi od bielicowej gleby, a przymiotnik „Podlaski” okazał się niezbędny ze względu na to, że bielica pokrywa duże obszary dawnej i obecnej Polski i wiele jest miejscowości, które od bieli zaczerpnęły swe nazwy (fragment)

Каталёг: BTH

Толькі ў бібліятэцы Беларускага Гістарычнага Таварыства (папяровы асобнік)